Problemy pustych ścian!

fototapeta-do-kuchniDekoracja ścian to odwieczny problem. Wciąż podążamy za tym, by wyróżnić znacząco nasze wnętrza. Oryginalny pomysł wymaga zazwyczaj wiele czasu i poświęceń. Podpowiadamy w jakim kierunku warto podążać, by urządzić nietuzinkowe przestrzenie za pomocą fototapety na ścianę zobacz polecane fototapety czy innych form dekoracyjnych.

Ostatnio wiele mieszkań wypełnionych jest materiałami dekoracyjnymi tj. stiuk wenecki, trawertyn czy stegu (imitacja kamienia naściennego). Są to niewątpliwie kosztowne, jednak efektywne rozwiązania. Salon w beżach z odpowiednim oświetleniem jest niesamowicie przyjemnym lecz mało oryginalnym wnętrzem. Kamień dekoracyjny stał się bardzo modny ostatnimi czasy. Trzeba przyznać, iż wcale nas tonie dziwi. Całość wygląda zawsze stylowo fototapeta-z-ceglamii nienagannie. Każdy kolor w odpowiednim miejscu jest sprawdzoną ozdobą. Aranżując wnętrze kuchni zastosowanie klinkierytu będzie o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki jego strukturze, nie jest łamliwy, podatny na uszkodzenia mechaniczne i lepiej pasuje do wnęki między górnymi a dolnymi szafkami. W salonie, w każdym miejscu znajdzie on swoje miejsce, lecz najbardziej odpowiednia jest przestrzeń wokół kominka, gdzie dobrze się prezentuje i jest praktyczna. Dla tych, którzy preferują zimne odcienie powinni dekorować pokoje w odcieniach szarości. Dla jasnych pomieszczeń przeznaczone są ozdoby z miejscowymi przebłyskami ciemnych barw. Kontrastujące barwy nie są mdłe i tworzą przytulny klimat. Ściany pomalować można również farbą strukturalną. W przedpokoju może być to żywy kolor fioletu, zieleni połączonego z dębowym drewnem, szarości w towarzystwie błękitu lub klasycznie stonowanych beżach fototapeta-z-muremi brązach. Piękną dekoracją są również obrazy na ścianę zobacz https://obrazy.widi.pl/obrazy-na-sciane.html. Jest mnóstwo możliwości w doborze tematyki, formy czy wielkości takiego dzieła. Niektórzy producenci umożliwiają tworzenie zdjęcia w formie obrazu. Jest to ciekawe wyjście dla tych, którzy pragną wyróżniać się na tle znanych, domowych dekoracji.

obraz-z-makami
Obraz maki autor http://obrazy.widi.pl/

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są fototapety. Występują w wielu rodzajach i kolorach, niektóre bardzo eleganckie. Fototapety laminowane, to także rozwiązanie do łazienek. Są one odporne na parę wodną jak również na samą wodę. Najlepszą zaletą fototapet jest to, że są bardzo odporne na zabrudzenia oraz wszelkie uszkodzenia mechaniczne oraz to, że są w przystępnych cenach. Kolejną dekoracją, która pasuje do przestrzeni glamour jest lustro w stylu ludwikowskim. Gotyckie lustro w towarzystwie srebrnych, białych lub czarnych dodatków ukaże nowocześnie przedstawiony styl połowy XIIgo wieku. Jeżeli chcemy wykazać się kreatywnością i twórczością, umieszczenie samej ramki na ścianie, a w niej moodboardu bądź kolażu przeróżnych zdjęć z pewnością będzie jedną ze stacji, na której znajomi i rodzina będą chętnie przystawać.