Jak powiększyć wnętrze? – fototapeta tunel

W momencie, kiedy zabieramy się do wykonania remontu, bądź odświeżenia wnętrza, zastanawiamy się, jaki zabieg zastosować, aby odmienione pomieszczenie miało w sobie coś, co rzuci na kolana. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy niewielkim mieszkaniem, z ciasnymi pokojami. Aby zmienić je nie do poznania, często potrzeba czegoś więcej niż zwykłej dekoracji. Z pomocą przychodzą tutaj fototapety z tunelem, które oprócz swojej ciekawej stylistyki oferują także optyczne powiększenie wnętrza.

Rodzaje tuneli są tak naprawdę dwa. Co nie oznacza oczywiście niewielkiego wyboru wzorów. Przejdźmy jednak do tego, jak możemy podzielić fototapety z tunelami. Dwie podstawowe kategorie, rozdzielają te optycznie powiększające wzory na abstrakcyjne i realne. W pierwszej kategorii znajdziemy przede wszystkim nowoczesne wzory, głównie ustawione po dwóch stronach posadzki, żarzące się kolumny ustawione w nieskończoność. W drugiej znajdziemy kolumnady, które również pozwolą nam powiększyć optycznie wnętrze, pozwalając przy tym na zachowanie klimatu oraz dopasowanie dekoracji do klasycznego wystroju.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, typowe fototapety z tunelami zachowane są raczej w stonowanych barwach. Dominują tutaj szarości, czernie, brązy i beże. Tyczy się to zarówno tych nowoczesnych, abstrakcyjnych tuneli jak i kolumnad. Któż bowiem widział zieloną czy czerwoną kolumnadę bądź przejście pod arkadami? Tak więc tego typu dekoracja, z pewnością sprawdzi się w bardziej klasycznych wnętrzach, które stawiają na prostotę i elegancję, nie zaś na ekstrawagancję i grę barw.

Chcąc jednak powiększyć bardziej kolorowe wnętrze, warto zastanowić się nad fototapetą z uliczkami, które w części przypadków również mogą pełnić rolę „tunelu”. Za przykład podam uliczkę, której ściany pomalowane są na bardzo intensywny czerwony kolor. Dodatki w postaci zielonych roślin w doniczkach urozmaicają ten wzór, tworząc razem bardzo ładną kompozycję.

Zaliczając fototapety z uliczką do kategorii fototapeta tunel, możemy stworzyć więc kategorię, która zadowoli najbardziej wymagające osoby. Szeroki wachlarz wzorów i kolorów daje nam pełną dowolność w dekorowaniu zarówno wnętrz nowoczesnych jak i tych utrzymanych w bardziej konserwatywnym klimacie.