Penthouse – luksusowa prostota

 

Wysokiej klasy przestrzenie!

490-2491-thickboxChciałbyś zamieszkać w penthouse, luksusowych wnętrzach swojego salonu, sypialni? Nie masz jednak wystarczająco wielkiej puli na kosztowne wydatki, by stworzyć dom marzeń? Wychyl się odrobinkę, i drobnymi kruczkami postaraj obejść się zbędnych kosztów. Zaoszczędzenie na materiałach pozwoli Ci być może na urządzenie kilku pomieszczeń na wysokim poziomie. W połączeniu ze smart systemem może być naszą ”gwiazdką z nieba”. Jednak tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na takie przestrzenie.

Aranżując mieszkanie, pominięcie wielu zbędnych elementów, które są kosztowne, (lecz nie wywierają zbyt wielkiego wrażenia)będzie zaoszczędzeniem paruset złotych. W przypadku doboru odpowiedniej farby, krzeseł, zabudowy kuchennej, szaf czy dekoracji zdobiących ściany, utj. fototapety na ścianę, wazony, dywany, świeczniki czy zasłony, powinniśmy zrobić dokładny research przed zakupem. Zorientowanie się na ceny na rynku pozwoli nam uniknąć przepłacenia za dany towar. Nasz dom, to również nasze dobre samopoczucie. Żyjąc samemu czy z rodziną, chcemy by był naszą codzienną oazą. Zwykłe mieszkania na wzór luksusowych apartamentowców urządzamy bardziej w stylu nowoczesnym, eko z materiałami używanymi również do tradycyjnych wnętrz. Dzięki tym formom oraz stonowanym barwą, organizm będzie mógł się wyciszyć oraz w pełni będzie miał zapewnione warunki do odprężenia i relaksu.

Podchodząc do dekoracji mieszkania w każdym pomieszczeniu, powinniśmy podejść do tego bardzo poważnie. Ciemne meble postawmy na ścianie w nieco jaśniejszym odcieniu i udekorujmy jasnymi dodatkami, np. dębowa brooklyn-mostkomoda,beżowa ściana a na niej obrazy ze zdjęcia w jasnej tonacji. W sypialni możemy pozwolić sobie na wiele elementów dekoracyjnych, stosowanie wielu elementów zdobiących ściany, podłogę sufit czy okno jest dozwolone. W przypadku kuchni czy łazienki ograniczmy się do mniejszej ilości. Minimalistyczna kuchnia, meble pod zabudowę, bukiet owoców zdobiących blat kuchenny, kolekcja noży, artystyczne serwetki czy podkładki to przyjazne elementy zdobnicze tak samo jak fototapeta na metry. W łazience postawmy wazon ze sztucznymi gałęziami w pustym kącie, a naszą kabinę oklejmy foto naklejką bądź również fototapetą, która jest odporna na wodę w każdej postaci. Urozmaiceniem nowoczesnego i eleganckiego mieszkania bądź domu będzie z pewnością masywny komplet stół z krzesłami.fototapeta-orchideDekorujący do w salonie bądź jadalni mały obrus ze srebrną (w pomieszczeniu o białych,błękitnych,łososiowym wnętrzu) lub złotą( w salonie z czarnymi lub odcieniami brązu ścianami) wazą.