Fototapeta Wenecja – Aranżacje.

Wybierając tematykę fototapety do salonu warto rozważyć zastosowanie standardowego kierunku – Wenecji. Będąca od wieków w centrum sztuki zdobniczej stała się Wenecja perłą włoskiego wybrzeża. Zaczynając od brył budynków, a kończąc na elementach zdobniczych upiększających przedmioty codziennego użytku – Wenecję otacza charakterystyczna „poświata” dalekich kultur. Fototapeta Wenecja zobacz tutaj https://agatonstudio.pl/124-fototapety-wenecja naklejona na ścianę otworzy nam okno Italii naszego mieszkania.

Maski weneckie – popularny motyw dekoracyjny mieszkania

Fototapeta maski weneckie

Maska nieodłącznie kojarzona z karnawałem, a ten z Wenecją. Maski ozdobione złotem, piórami i koronkami wspaniale będą prezentowały się na ścianie salonu. W zależności od ogólnej koncepcji kolorystycznej wnętrza fototapetę z maskami można wykonać w sepii lub czarno białą. Ujednolicenie kolorystyki może jednak skutkować nudą, a sposobem na nią jest uwypuklenie jednego elementu np. ust w kolorze innym od tła np. czerwonym oliwkowym, turkusowym.

Gondole i gondolierzy unoszący się na ścianie naszego mieszkania

Nie są najszybsze, ale na pewno najpiękniejsze wśród pojazdów pływających. Widząc gondole naklejoną na ścianę mieszkania natychmiast rozpoznamy w niej Wenecję. Ujęcie gondoli jest równoznaczne z odpowiednim kadrowaniem. Może zafascynować nas gondola wyczekująca na turystów, a może pływająca kanałami – poruszana przez gondoliera za pomocą długiej żerdzi. Podobnie jak w przypadku masek, tak i tutaj popularne wzory wiążą się z jednolitą kolorystyką związaną z wyróżniającym się np. niebieskimi pałatkami okrywającymi łodzie.