Dobre pomysły na dekorację w kategorii: Fototapeta salon

Gdy urządzamy salon, warto wziąć pod uwagę fakt, że jest to pokój, w którym spędza się najwięcej wolnego czasu. Zwłaszcza, gdy pomieszczenie to służy także za jadalnię. Często właśnie tutaj znajduje się telewizor, wygodna kanapa na której można się rozsiąść i odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Warto pomyśleć o tym, aby zamiast pustych ścian, przestrzeń wypełniły odpowiednio dobrane dekoracje. Z pomocą przychodzą nam tutaj ozdoby z kategorii z kategorii dekoracji fototapeta salon.

Jako, że jest to kategoria bardzo ogólna, wachlarz wzorów jest niezwykle szeroki. Dzięki temu mamy możliwość wybrania dekoracji, która będzie odpowiadała naszym upodobaniom, a jednocześnie wpisze się w ogólny koncept zagospodarowania przestrzeni w naszych czterech ścianach.

Optyczne powiększenie z fototapetą do salonu

fototapeta salonJednym z popularniejszych motywów wybieranych przez osoby dysponujące salonem o niezbyt imponujących wymiarach są tunele. Zawdzięczają to swoim optycznie powiększającym wnętrze właściwościom. Dla tych, którzy wolą mniej abstrakcyjne dekoracje, lepszym wyborem będą podobne w swej charakterystyce kolumnady, które często posiadają o wiele bogatszą kolorystykę, a przede wszystkim oddają klimat rzeczywistych miejsc. Trzecią opcją, odchodzącą od powtarzalności wzoru są piękne uliczki europejskich miast. Kolorowe alejki Barcelonyweneckie kanały czy otoczone wspaniałą architekturą uliczki Wrocławia nadadzą pomieszczeniu nie tylko przestrzeni, ale także ciepła i niepowtarzalnego klimatu.

Abstrakcja czy rzeczywistość

Jeżeli natomiast nie mamy problemu z przestrzenią, wybór odpowiedniej fototapety do salonu staje się o wiele prostszy. Jasne i kolorowe kwiaty, tańczące w odcieniach zieleni polany i otaczające je drzewa, majestatycznie wznoszące się ku niebu drapacze chmur czy panoramy miast to tylko część z tego co zaproponować mogą nam projektanci wnętrz. Znajdzie się także coś odpowiedniego do nowoczesnego wnętrza. Poza wspomnianymi wcześniej tunelami, zainteresować mogą wzory abstrakcyjne. Dowolność kolorystyczna jest tutaj dużo większa niż przy fototapetach zawierających rzeczywiste obrazy. Niejednokrotnie, dzięki dobrze dobranej dekoracji abstrakcyjnej, można wywrzeć większe wrażenie niż stosując te bardziej klasyczne wzory.