Sposoby na powiększenie przedpokoju fototapetą lub obrazem

fototapeta przedpokoj

Mieszkając w kamienicy lub bloku, często borykamy się z problemem małego przedpokoju. Naturalne ograniczenia powodują, że nie jesteśmy w stanie poszerzyć go poprzez przemieszczenie ścian. Pozostaje nam więc zostać przy tym co mamy lub… skorzystać z kilku trików, dzięki którym możemy optycznie go powiększyć.

Optyczne powiększenie można uzyskać dzięki zmianom dekoracji

Zabiegów, które stosują projektanci małych wnętrz jest kilka. Od odpowiednio dobranego światła, luster, aż po aranżacje podłogi. My jednak zajmijmy się ścianami, bowiem jest to coś, co zrobić może każdy, bez pomocy wykwalifikowanych specjalistów.

Aby nasz przedpokój nabrał głębi, najlepiej jest pokryć ścianę fototapetą. Szeroki wachlarz usług w tym zakresie oferuje sklep http://agoteka.pl/fototapety-do-przedpokoju. Znajdziemy tam zarówno fantastyczne fototapety ze scenerią wielkich miast jak i te z abstrakcyjnymi, powiększającymi pomieszczenia niekończącymi się tunelami.

fototapeta przedpokoj

Warto jednak pamiętać, że przy niewielkich pomieszczeniach, zaleca się stosowanie jak najjaśniejszych kolorów. To samo tyczy się fototapet. Zdecydowanie lepszym wyborem, będzie Paryż o poranku, niż nocna sceneria Nowego Jorku. Ciemne kolory przytłaczają i dają odwrotny efekt do zamierzonego, bowiem nasz przedpokój stanie się wtedy jeszcze mniejszy niż normalnie.

Odpowiednio dobrany obraz także potrafi powiększyć pomieszczenie

Kolejnym sposobem na wizualną pomoc małemu pomieszczeniu, są obrazy. Im większa i jaśniejsza rama tym lepiej. Zawartość, podobnie jak w przypadku fototapet, nie powinna być zbyt ciemna. Także tutaj świetnie sprawdzą się panoramy miast, czy niekończące się tunele.

obrazy przedpokoj

Jak widać wystarczy niewielki nakład, aby małe, ciemne klitki stały się pomieszczeniami, w których przebywanie nie będzie katorgą. Dzięki kilku takim zabiegom nasze mieszkanie zyska dodatkowy atut w oczach gości.