Aranżacje z dekoracjami czarno białymi

fototapeta do przedpokoju

Czarno białe tło najmocniej uwypukla inne kolory. W naszym przypadku będą to dodatki: czerwone zasłony na tle szarej ściany będą wydawały się bardziej intensywne. Nasze postrzeganie nie będzie rozpraszane przez inne kolory. Obojętny i z natury przyjmowany za kolor tła – szary, stanie się katalizatorem dodatków oraz ożywiających akcentów. Wyobraźmy sobie czarno białą fototapetę z uliczką ożywioną turkusowym dodatkiem zobacz tutaj https://art.widi.pl/fototapeta-architektura/1044-fototapeta-wloska-uliczka.html

Czy turkusowy kolor jest dobrze widoczny na fototapecie? Niewątpliwie – tak. Wyobraźmy siebie jednak, że kolorystyka fototapety nie będzie monochromatyczna. Czarny, biały i szary zamienimy na oryginalną kolorystykę. Tłem dla turkusowych dodatków stanie się kamień w kolorze kamienia, okiennice w kolorze brązowym i liście w kolorze zielonym. Być może wzór będzie bardziej kolorowy, ale turkus w zestawieniu z innymi kolorami rozmyje się, nie będzie wyrazisty, straci na swojej intensywności. Podobnie jest w przypadku całych wnętrz. Oszczędność w kolorystyce pozwala na wyróżnienie jednej najważniejszej dla nas barwy. Nie jest, to bez znaczenia. Kolory mają ogromną moc oddziaływania na naszą psychikę.

Nasze samopoczucie zależy od tego w otoczeniu jakich kolorów przebywamy. Ciepłe – oparte na bazie słońca: pomarańczowy,

Fototapety czarno białe

czerwony, żółty – aktywują nas do działania. Pobudzają nasze zmysły i sprawiają, że czujemy radość. Zimne: niebieski, turkusowy – wprowadzają melancholię, zadumę. Kolory tła: szary, czarny i biały są kolorami obojętnymi i wymagają dodatków. Mówimy czasami, że sale w szpitalu są chłodne. Można powiedzieć, że są bezemocjonalne. Nie niosą w sobie żadnych emocji. Białe, szare, czarne, grafitowe ściany wymagają ożywienia. Wymagają wzbogacenia o intensywną jednolitą kolorystykę. Jak zatem zastosować czarno białą fototapetę aby nie zemdliła, a wzbogaciła pokój. Sposobem będzie znana scena z Listy Schindlera oraz innych filmów. Czarno biała ulica i leżąca na chodniku czerwona róża. Podobnie jak w opisanej wcześniej fototapecie z art.widi.pl uliczka została całkowicie kolorystycznie zignorowana. Jest ona jedynie tłem dla najważniejszego elementu – turkusowej latarni.

Fototapeta włoska uliczka

Dodać należy, że latarnie może być równie dobrze czerwona, zielona, pomarańczowa – dopasowana kolorystycznie do pozostałych dodatków w pokoju. Jeżeli jednak zamierzamy umieścić na ścianie fototapety czarno białe takie jak tutaj https://agatonstudio.pl/64-fototapety-czarno-bial , to powinniśmy się zastanowić nad umieszczeniem jej w otoczeniu intensywnej kolorystyki pozostałych ścian lub postawić przed nią jednolitą barwnie latarnię w kolorze śliwkowym i ścianami w kolorze złota – lub na odwrót. Efekt dekoracyjny takiej kompozycji możemy sprawdzić jeszcze przed zakupem poszczególnych elementów. Kupując lampę, jeszcze w sklepie zróbmy jej zdjęcie telefonem i sprawdźmy czy kolor jest ten sam co w oryginale. Ważne aby zdjęcie zostało wykonane w sklepie, gdyż w sklepach najczęściej mamy do czynienia z światłem zimnym, a w domach ciepłym. Kolory mogą nie współgrać.