Piękne obrazy ścienne

obrazy kaskadowe
obrazy kaskadowe

Najprostszą formą dekorowania wnętrza są obrazy na ścianę zobacz tutaj https://www.dekoracjenawymiar.pl/obrazy/do-salonu-kosmetycznego które w ciekawy sposób nadają wnętrzu pożądany efekt dekoracyjny. Nowoczesne obrazy wykonywane są na płótnie sztucznym lub naturalnym. W dobie dbania o ekologiczny charakter otoczenia preferujemy zazwyczaj płótno naturalne. Drugim elementem z jakiego składają się dekoracje ma jak żaden inny ogromne znaczenie dla ekologicznego domu – farby jakimi drukowane są obrazy.

obraz kaskadowy

Bardzo często wydruki wykonywane są farbami na bazie solwentu, ale dla zdrowia najbezpieczniejsze będą farby wodne lub lateksowe, które poza tym, że mają trwałe kolory i nie płowieją to jeszcze nie są bezwonne i bezpieczne dla zdrowia.  Dla naszych ścian najważniejsze są jednak nie tyle materiały ile wzór obrazów na ścianę.

Modne obrazy kaskadowe

Najpopularniejsze są obecnie wieloczęściowe obrazy kaskadowe https://agatonstudio.pl/108-obrazy-wieloczesciowe-kaskadowe , które składają się z kilku mniejszych obrazków (paneli), ale na ścianie stanowią jeden wzór.

obraz wieloczęściowy

Taki dekor można dowolnie konfigurować, przemieszczać, obracać, przestawiać kolejność, a co najważniejsze adaptować do własnych potrzeb. Obraz natychmiast zmienia dekoracyjny charakter pomieszczenia. Najczęściej tego typu element zdobniczy umieszczany jest nad łóżkiem w sypialni. Pusta przestrzeń, której nie zasłonimy meblami idealnie angażuje obraz składający się z kilku części do interakcji z wystrojem. Ozdoba sięga zazwyczaj przez wezgłowie łóżka od jednego jego skraju do drugiego. Strojenie jest pełne w chwili, gdy oprawa estetyczna zetknie się z naszym wyobrażeniem piękna. Powszechnie wiadomo, że estetyka nie ma nic wspólnego z narzuconymi normami. Częściowo opiera się na kanonach piękna, ale w niuansach pozostaje domeną właściciela mieszkania. Najważniejsze aby efekt dekoracyjny spełnił oczekiwania domowników. Zwłaszcza sypialnia stoi na straży naszych – dekoracyjnych pragnień. Ważną informacją o której często zapominamy jest pełna personalizacja sypialni. Tylko w sypialni możemy w pełni zdać się na nasz gust zapominając o sądach wydawanych przez gości. Żadne inne pomieszczenie nie jest do końca naszą enklawą. Do salonu, kuchni, łazienki nasi goście będą mogli w każdej chwili wejść – sypialnia jest tylko dla nas.

Nadanie wnętrzu dekoracyjnego szlifu

obraz nowoczesny wieloczęściowy

Powszechnie uważa się, że obraz na ścianę, to tylko ozdóbka, która ma niewielkie znaczenie dla wnętrza. Nic bardziej mylnego. Nowoczesny obraz ma znaczenie ogromne dla wystroju. Maskuje nieporządek, skupia na sobie uwagę, gdy jest dobrze dobrany do tła całości wnętrza wzmacnia efekt i sprawia, że czujemy się lepiej, a nasi goście podwyższają status naszego mieszkania i jednocześnie nasz własny. Przybranie doskonałej dekoracji w dobie dzisiejszych możliwości aranżacyjnych nie jest problemem. Większość firm za darmo aranżuje wybrany przez nas obraz do przesłanego zdjęcia pokoju. Wystarczy przesłać fotografię ściany w naszym mieszkaniu i poprosić o wstawienie na pustą ścianę obrazu. Taka aranżacja będzie bardzo wiele mówiła nam o tym jak będzie wyglądała nasza sypialnia lub salon po zakupie konkretnego obrazu.