Fototapeta w kuchni

aranżacja nowoczesnej kuchni
Fototapeta abstrakcyjna w aranżacji nowoczesnej kuchni. Ciepła fala kropelek na czerwonym tle.

Wbrew pozorom rozpoczynając remont kuchni nie nastawiamy się na zwiększenie jej funkcjonalności. Funkcjonalność została zdeterminowana przy wyborze i ułożeniu mebli. Niezwykle kłopotliwe jest bowiem zmienianie układu szafek, blatu, ekspresu, mikrofalówki lub zmywarki w kuchni do której wykonano meble na wymiar. Remont zazwyczaj wiąże się z uatrakcyjnieniem wizualnym naszej małej fabryki jedzenia. Chcemy osłodzić poranny zapach kawy szczyptą piękna. Pragniemy uatrakcyjnić dobrze nam zananą kuchnię i wskazać jej walory. Chcemy czuć się w niej dobrze i aby dobrze czuli się w niej nasi najbliżsi. Pragniemy pokazać, że i w nas drzemie piękno.

Poprawienie funkcjonalności kuchni z już istniejącymi meblami kuchennymi sprowadza się do przestawienia garnków, sztućców, talerzy, szklanek…

Odświeżenie niewątpliwie zaczniemy od pomalowania ścian. Odpowiednio dobrany kolor to połowa sukcesu. Jak więc ugryźć ten temat? Jak zabrać kolor szafki do sklepu nie odkręcając drzwiczek? Można skorzystać z wzornika kolorów. Jeżeli nasze meble kuchenne były wykonywane na wymiar na pewno otrzymaliśmy do zatwierdzenia specyfikację ich wykonania. Możemy sięgnąć do niej i dowiedzieć się w kolorze o jakim symbolu zamówiliśmy szafki. Kolory zazwyczaj podawane są w najpopularniejszym wzorniku kolorów RAL. Mając ten numer możemy spokojnie udać się do mieszalni farb i we wzorniku odszukać kolor naszych frontów oraz dopasować do niego kolor farby.

Farby są podkładem na którym dekoracjami namalujemy nasze wnętrze.

aranżacja małej kuchni
Aranżacja niewielkiej kuchni wzbogacona o fototapetę laminowaną przedstawiającą zamglony szpaler drzew. źródło www.agatonstudio.pl

Kolor dobrany, ściany pomalowane, meble odczyszczone, talerze z dolnej szuflady przeniesione do górnej. Pozostaje dodanie ostatecznego szlifu naszej kuchni. Wygładzenie jej surowych kolorów dodatkami. Niewielkie będą się komponowały, większe determinowały wygląd wnętrza. Niewielkie będziemy mogli dowolnie zmieniać – większe pozostaną niezmienne na dłużej. Mniejszymi mogą stać się sprzęty kuchenne: czajnik, toster, kubki, serwetki, ręczniki, ale większe pozostają w sferze li tylko dekoracji. Fototapety do kuchni zobacz tutaj https://agatonstudio.pl/73-fototapety-do-kuchni nie można zastosować do czynności praktycznej. Czajnik i owszem, ale fototapeta pozostanie jedynie elementem dekoracyjnym. Niemożliwe jest doszukiwanie się we wzorze pięknej włoskiej uliczki aspektów praktycznych. Pomijając zachwyt gości, naszą dumę oraz wzbogaconą wizualnie kuchnię inne praktyczne strony takiej dekoracji nie istnieją. Czasami wychodzimy poza praktyczną stronę naszego mieszkania. Czasami ustawiamy kwiaty na stole w naszej jadalni. Kwiaty praktycznie nic nie wnoszące, a jednak umilające czas podczas posiłków. Podobnie jest z fototapetami.

Fototapety odmieniają wizualnie kuchnię najszybciej i najmocniej.

Prosta forma fototapet sięga do bliskiej każdemu sztuki malowania bezpośrednio na ścianie. Współczesne freski pobudzają wyobraźnię, dopasowują się do wymiarów ściany przy stole kuchennym, wypełnieją wnękę między meblami i drzwiami. Współczesne freski w formie fototapety przysyłane są bezpośrednio do naszego mieszkania. Poświęcamy na ich przyklejenie jeden wieczór i przez kilka lat cieszymy się z owoców naszej artystycznej pracy.

Jaki motyw umieścić w kuchni.

aranżacja kuchni - meble z drewna
Fototpeta w aranżacji kuchni z meblami z drewna lub frontami imitującymi drewno. Wzór przedstawiający brzozowy las.

Sięgnijmy do naszych upodobań. Co lubimy, a za czym nie tęsknimy. Nikt nie wymaga od nas dekorowania swojej kuchni kawą, obrazami jedzenia, owoców lub warzyw. To jest nasz świat i warto zastanowić się nad tym co my chcielibyśmy aby na ścianie naszej kuchni się znalazło. Może lubimy piękne panoramy zanurzonych w odmętach mgieł górskich szczytów. Może lubimy kwiaty polne, trawy obsypane kroplami rosy. Fototapeta spełnia nasze marzenia. W kuchni możemy zaszaleć dekoracyjnie.