Łączenie nowoczesności z klasycznymi elementami!

 

Pomysł na mieszkanie dla osoby dorosłej, lecz nie do końca poważnej.Idea na wystrój wnętrza młodej osoby, która tętni życiem i ma w sobie dużo szaleństwa! Konwencjonalizm połączony
z mocnym zabarwieniem.

fototapeta-rozowa-abstrakcjaZestawianie dwóch różnych stylów w jednym pomieszczeniu jest współcześnie bardzo modnym zabiegiem. Jednokolorowe beże i biele, wspaniale współgrają z delikatnymi odcieniami różu, mocno za akcentowymi purpurami, brązami czy zieleniami. Do tego wszystkiego nowoczesna fototapeta retro – to może być kolejny akcent, wprowadzający zupełnie różny klimat. W taką przestrzeń cudownie wpasuje się również stiuk wenecki. Będzie on tworzył kontrast z połyskliwą fototapetą.
Salon na różne wzory…

Mieszkanie, to klasyczna tonacja podstawowych kolorów z wyróżniającą się na ich tle fototapeta na scianę z art.widi.pl. Biały salon ze skórzanym, modernistycznym narożnikiem jest świetnym kompanem dla fototapety na całej ścianie umieszczonej nad tylną częścią kanapy. fototapeta-panoramiczna-tulipanPrzedstawiona na dekoracji abstrakcja przyjmuje brązowy kolor, który nie drażni oczu, a jedynie pozwala na pełen odpoczynek i relaks w takim salonie. Kolejne klasyczne wnętrze w klasycznych w kolorach brązu urozmaicone złotawą kanapą byłoby nudne, gdyby nie przekorny akcent: fototapeta z czerwonymi tulipanami znajdująca odzwierciedlenie w trzech lampach zwisających z sufitu.

Aranżując przestrzeń, warto wyeksponować jeden, istotny mocny element. W tym przypadku jest to złotawy narożnik – który wysuwa nam się na pierwszy plan. Pomieszczenie niesamowicie ożywiła fototapeta poprzez kolorystykę, a kanapa przez to nie wygląda na mdłą, lecz wyraziście energiczną.

Czarno-biała fototapeta ”makownik” nadaje ton tej części pomieszczenia gościnnego: całość urządzona w bielach, z elementami o mlecznej(szklanej) strukturze i czarnym suficie.makownik By nie było tu jednak zbyt ciemno, salon rozświetla ogromne okno umieszczone po jednej stronie kanapy narożnikowej. Niesamowita jest również salon, którego nurtem przewodnim jest natura. Drewniana podłoga jak i stolik pokryty czarnym lakierem dostawiony do ”naturalnie-zielonej” kanapy są idealnym kompozytorem wraz z ogromną fototapetą. Przedstawione na niej kamienie w jasnej tonacji oświetlone od góry światłem LEDowym rozświetla całe, zaciemnione pomieszczenie. Proste formy stolika i kolor paneli świadczy to wyznaczniki nowoczesnego stylu.Kanapa w stylu eco jest przeciwieństwem zwyczajnych kanap wypoczynkowych. Tradycyjną atmosferę wprowadza tutaj fototapeta. W przypadku jadalni, biała ścianka i delikatny róż tworzą mało energetyczne połączenie. Mówiąc szczerze w zestawieniu bieli,różu,beżu oraz ciemnoszarego drewna mamy wrażenie lekkości wnętrza i jegokamienie-fototapety delikatności. Dla rodzin cieniących sobie klasę i szyk takie zestawienie jest najlepszą opcją. Całość aranżacji to tradycja i klasyka przełamana bardzo współczesnymi akcentami.